Trening z firmą International Paper


W ostatnim czasie mieliśmy okazję poprowadzić wykład oraz pokazowy trening biegowy dla pracowników Centrum Biznesowego firmy International Paper w Krakowie. Wiele z osób obecnych na zajęciach startowało już w imprezach biegowych, jednak nie brakowało również początkujących.Każdy miał możliwość zadawania pytań i bardzo dużo osób skorzystało z tej okazji. Pytania były różne:

– “Co najlepiej jeść przed startem w zawodach?”

– “Kiedy mogę zacząć biegać po kontuzji?”

– “Co zrobić jeśli nie mogę poprawić już swoich rekordów na zawodach?” i wiele innych.

IP2Na wszystkie pytania staraliśmy się odpowiadać rzetelnie na podstawie naszej wiedzy oraz doświadczenia. Po części wykładowej w pobliskim parku wykonaliśmy trening składający się z krótkiej rozgrzewki, ćwiczeń sprawnościowych, ćwiczeń siły biegowej (marsz A, marsz B, marsz D, skip A, skip C, skip D, wieloskok krótki oraz wieloskok długi). Z uwagi na to, że dla większości był to pierwszy tego typu trening ćwiczenia wykonywaliśmy na bardzo krótkich odcinkach – około 20 metrów. Na koniec wykonaliśmy przyspieszenia 6 x 100m oraz 5 minut truchtu dla rozluźnienia.

Podsumowując:

Atmosfera super, uczestnicy bardzo dociekliwi, zadający dużo pytań, na treningu bardzo sumiennie wykonywali ćwiczenia. Dla nas niezastąpione doświadczenie i zarażenie pasją biegania kolejnych osób, co daje nam ogromną satysfakcje. Dziękujemy!

IP1